+420 733 679 991 jan.griger@re-max.cz

Říkáte si, proč se odreagovávám od realit četbou dětské literatury? Ale kdepak. Důvod k opatření knihy O kocourkovi Špindírkovi, určené dětským čtenářům, je prostý. Napsala ji má klientka Věnceslava Tylová. 

Paní Tylové jsem předloni zajišťoval prodej chaty. Naše seznámení proběhlo jednoduše: jejímu sousedovi jsem pomohl s prodejem bytu. Nedlouho poté mne oslovila sama. Přestože paní Tylová je již v důchodu, pilně surfuje na internetu, píše e-maily, vede účetnictví bytového družstva atd. Zkrátka: je stále velmi činorodá a aktivní.

Na tom všem by možná nebylo nic zvláštního. Jenže paní Tylová je ročník 1926. Ano, loni koncem září jsem jí gratuloval k 90. narozeninám. A schválně: kdo z nás si jednou ve svých devadesáti letech řekne: Co nového ještě vytvořím? Tak třeba… napíšu knížku pro děti!

Dopřejte Vašim nejmenším toto veselé a moudré vyprávění o dobrodružstvích chytrého kocourka na české vsi i v daleké cizině s překrásnými ilustracemi Aleny Schulz. Knížku si lze objednat např. přes www.kosmas.cz. Sám jsem ji už také přečetl a snad mohu prozradit, že kapitola Jak se Špindírek málem utopil je napínavá, ale naštěstí všechno dobře dopadne :-)

V úterý 18. února 2020 nás paní Věnceslava Tylová v požehnaném věku 93 let bohužel navždy opustila. Vzpomínám na mnoho milých setkání, jelikož i po prodeji chaty jsme nadále zůstávali v kontaktu. Z její laskavé knihy, kterou mám od ní podepsanou, určitě budou mít radost další a další generace dětí. Milá paní Tylová, (nejen) proto zůstanete v mém srdci. Napořád.