+420 733 679 991 jan.griger@re-max.cz

Pokud nyní přemýšlíte, jakou strategii při prodeji vaší nemovitosti zvolit, budu rád, když Vám následující řádky usnadní rozhodování. Věřte, že po osmi letech praxe v realitách vím, o čem mluvím. Po naší schůzce totiž spousta klientů svůj původní záměr (samoprodej bez realitní kanceláře, prodej přes více makléřů apod.) přehodnotila a svou nemovitost mi nakonec svěřila do prodeje.

Co tedy mí klienti dlouhodobě považují za pět hlavních výhod naší spolupráce?

1. Ochrana

Pokud jste již někdy zkusili prodávat sami nebo jste se obrátili na více makléřů, protože „je to jedno, kdo přivede klienta“, pravděpodobně jste obdrželi několik desítek telefonátů od realitních kanceláří, z nichž vás nejspíš již brněla hlava.

Při exkluzivní spolupráci se můžete spolehnout na to, že Vaše nemovitost bude kvalitně inzerovaná dle naší dohody, že Vám nebude nikdo volat s pochybnými nabídkami a rovněž, že budu jednat pouze s prověřenými reálnými zájemci o koupi. A navíc – spolupracuji nejen s makléři RE/MAX ale se všemi subjekty na trhu. Máte tak zajištěno, že o kupujícího rozhodně nepřijdete.

2. Komunikace

Po celou dobu transakce kladu velký důraz na komunikaci se všemi stranami obchodu. Zejména v případě více osob na straně prodávající či kupující, při účasti banky a hypotečního makléře atd. zabere vysvětlování nejrůznějších detailů mnoho času, což si na počátku transakce málokdo uvědomí.

Dlouholetá praxe navíc ukázala, že každá ze stran vidí především svou situaci (musí se někam přestěhovat, najít dětem v novém bydlišti školku nebo školu atd.), a není většinou schopna vnímat celek transakce, kterou naopak vidí dobrý makléř. Ten dokáže předejít mnoha zbytečným chybám či zdržením, které mohou zcela narušit plány jedné či obou stran.

3. Pečlivost

Jedním z nástrojů, které využívám, je má osobní databáze všech klientů, s nimiž jsem se od začátku působení v realitní branži setkal na schůzce nebo prohlídce. Databáze má dnes přes 3 300 klientů, takže kdykoli naberu novou nemovitost, během pár sekund si jednoduše vyhledám obdobné nemovitosti, které jsem prodával nebo pronajímal v minulosti. Většinou tam mám nějaké neuspokojené poptávající, které mohu rovnou oslovit.

Kupříkladu jen letos, v roce 2016, jsem zrealizoval čtyři prodeje (tři byty v Praze a jeden rodinný dům na Praze-východ), a díky práci s poptávajícími jsem ve všech případech kolegům z RE/MAX přivedl kupující.

4. Fakta

Na současném realitním trhu není místo pro pokusy. Zejména při určování tržní ceny pracuji s nejlepšími dostupnými tržními daty, k nimž prodávající buď přístup vůbec nemají (např. prodané nemovitosti v databázi RE/MAX) nebo jsou pro ně tato data příliš drahá (např. cenové mapy z Katastru nemovitostí). To v kombinaci s dlouholetými zkušenostmi vyústí ve kvalifikovaný názor na prodejní cenu, kterou s prodávajícím diskutujeme.

Pokud chcete v čemkoli uspět, ať už ve sportu, vědě či umění, musíte sledovat nejnovější tréninkové metody, vědecké postupy či umělecké směry. Aplikujte totéž v realitách a bohatě se Vám to vyplatí!

5. RE/MAX

Na zázemí záleží. Všichni víme, jak je fungující rodina důležitá pro vývoj dítěte, a naopak jak rozchod s dlouholetým trenérem může způsobit značný propad ve výsledcích. Některé tenistky by o tom mohly vyprávět… Stále více proto vnímám, jak naši klienti oceňují způsob prezentace, získaná ocenění a rozvoj značky RE/MAX. Vždy budeme usilovat o to, abyste měli ten nejlepší servis. Využijte ho!

Chcete se dozvědět víc? Potkejme se na kafi nebo na pivu!

Váš Ján Griger